عنوان پیام
متن پیام

بیش از چهار میلیارد تومان کتاب در طرح «عیدانه کتاب» فروش رفت

تاریخ ثبت : ۱۳۹۵/۰۱/۲۲     تعداد بازدید : ۶۱۳
بیش از چهار میلیارد تومان کتاب در طرح «عیدانه کتاب» فروش رفت

با پایان یافتن طرح «عیدانه کتاب» که با شعار «امسال کتاب عیدی دهیم» از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین در سراسر کشور اجرا شد، بالغ بر ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان کتاب به فروش رفت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، با پایان یافتن طرح «عیدانه کتاب» که با شعار «امسال کتاب عیدی دهیم» در بازه زمانی یک ماهه از ١٥ اسفند ۹۴ تا ۱۵ فروردین ۹۵ در سطح کشور اجرا شد، ۴۳ میلیارد و ۷۵۲ میلیون و ۷۲۹ هزار و ۴۵ ریال کتاب با تخفیف ۸ میلیارد و ۷۵۰ میلیون و ۵۴۵ هزار و ۸۰۵ ریال به فروش رفته است.
طرح عیدانه کتاب در ۳۱ استان و با مشارکت ۳۲۷ کتابفروشی دارای فروش اجرا شد و بر اساس این گزارش، در این مدت ۲۸۶ هزار و ۷۴۴ نسخه کتاب از سوی ۱۰۳ هزار و ۱۶۸ نفر خریداری شده است.
در این طرح که با هدف اختصاص یارانه خرید کتاب به صورت مستقیم از سوی دولت به مردم اجرا شد، استان اصفهان با ۵۹ کتابفروشی فعال خود توانست با ۱۸ هزار و ۵۷۴ خریدار در صدر پرفروش‌ترین استان بر اساس خریدار قرار بگیرد و استان تهران با ۸۶ کتابفروشی و با اختلاف پنج هزار خریدار توانست با ۱۳ هزار و ۵۷۴ خریدار، رتبه دوم پرفروش‌ترین استان‌ها بر اساس خریدار را به خود اختصاص دهد. همچنین، استان خراسان رضوی با مشارکت ۳۱ کتابفروشی و ۹ هزار و ۹۸۳ خریدار، رتبه سوم طرح عیدانه کتاب را از آن خود کرد.
کتابفروشی‌های «مهرگان» از استان اصفهان، کتابفروشی «خانه کتاب» از استان کرمانشاه و کتابفروشی «فرازمند رشت» از استان رشت به ترتیب با ۲۵۴۰، ۲۰۱۶ و ۱۸۲۹ خریدار در صدر پرفروش‌ترین کتابفروشی طرح «عیدانه کتاب» بر اساس تعداد خریدار قرار گرفته‌اند اما کتابفروشی‌های استان تهران نتوانستند در بین ۱۰ کتابفروشی پر فروش این طرح جایگاهی را کسب کنند.
همچنین کتاب‌های «بیشعوری» از انتشارات «تیسا»، کتاب «شازده کوچولو» از انتشارات «نگاه»، کتاب «چرا باید بسم الله بگوییم؟ و ۴ سوال دیگر: آموزش سبک زندگی پیامبر (ص) به کودکان» از انتشارات «بوستان فدک»، کتاب «رساله حقوق» از انتشارات «سرایی»، کتاب «دعای جوشن کبیر» از انتشارات «عروج اندیشه»، کتاب «سمفونی مردگان» از انتشارات «ققنوس» وکتاب «مناجات الصالحین (ارتباط با خدا)» از انتشارات «آیین دانش» به عنوان پرفروش‌ترین کتاب‌های طرح عیدانه کتاب شناخته شده‌اند.
در طرح «عیدانه کتاب» هر نفر می‌توانست تا سقف یک میلیون ریال خرید کتاب از ۲۰ درصد تخفیف استفاده کند و موسسه خانه کتاب به نمایندگی از طرف معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبلغ تخفیف را به کتابفروشان پرداخت خواهد کرد

منبع خبر : خبرگزاری مهر
آخرین خبر ها
منتشر شدمنتشر شدجوابیه انتشارات تیسا در مورد ادعای یکی از مترجمان کتاب بیشعوریبیشعوری93 میلیارد ریال کتاب در «تابستانه کتاب» به فروش رسیدتلاش برای پاسخگویی به جابه‌جایی تاریخیمردم تابستان راباچه کتابهایی شروع کردند/کتاب ابن سینابین پرفروشهاپیشگامی کتابفروشی‌های شهرستان در طرح «تابستانه کتاب»جریان زندگی زیر شهر تهران کتاب شد«درآمدی پیشرفته بر اقتصاد فرهنگی» چاپ شدچاپ کتابی درباره عکاسی خیابانی/۴کتاب الکترونیکی دریک کتاب مکتوب۱۱۹ هزار نسخه کتاب در طرح تابستانه کتاب فروش رفتکتاب «مدیریت شهری، از نظریه تا عمل» به چاپ دوم رسیدکتاب‌های پرفروش «تابستانه کتاب» معرفی شدندچاپ کتاب عکاسی خیابانی با اریک کیمپرفروش های شهر کتاب در هفته دوم خرداد«نظریه اجتماعی و مسئله شهری» چاپ دومی شد«ایران و امریکا گذشته شکست‌خورده و مسیر آشتی» به چاپ دوم رسیدچاپ دوم «ایران و امریکا؛ گذشته شکست‌خورده و مسیر آشتی»کارنامه میزبانی شهر آفتاب از جشنواره سالانه کتاب