عنوان پیام
متن پیام

«جغرافیای فرهنگی» به چاپ دوم رسید

تاریخ ثبت : ۱۴۰۰/۰۱/۰۵     تعداد بازدید : ۱,۷۱۳
«جغرافیای فرهنگی» به چاپ دوم رسید

امر سیاسی اغلب اجتناب‌ناپذیر است، و دیدگاه نویسندگان این کتاب نیز، مبتنی بر طیفی از موضوعات سیاسی از قبیل تغییر روابط میان فضای خصوصی و عمومی، نگرانی‌ها دربارة نظارت و تعدی دولت در زندگی خصوصی، ارتباطات بین فرهنگ و طبیعت، و بحران‌های محیطی است. آن‌ها پرسش‌هایی دربارة ابعاد روابط اجتماعی، ارتباطات میان مردم و جهان مادی، و بین فرهنگ و طبیعت، مطرح می‌کنند که برای بهتر زیستن بشر اهمیتی اساسی دارند، اما سیاسی نیز هستند.
برای عده‌ای از محققان، فروپاشی کمونیسم در اروپا، پایان آپارتاید در افریقای جنوبی و ظهور چالش‌های جدید برای غرب از سوی به‌اصطلاح «دولت های متمرد»، جهانی‌شدن، و نابرابری‌های برآمده از آن، سیاست‌های نگران‌کنندة خاورمیانه، رویدادهای تروماتیک مرکز تجارت جهانی در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، و حمله ۲۰۰۳ به عراق پدیده‌هایی به‌شدت جغرافیایی هستند. همچنین، از نظر آن‌ها جهان معاصر، خواهان عطف توجه جغرافی‌دانان به ساختارهای دگرگون‌شونده و چالش‌های فزاینده‌اش است.
از آنجایی‌که جغرافی‌دانان فرهنگی در احاطة سیاست‌های جهان معاصر قرار گرفته‌اند، این مجموعه بدون شک انتقادی و در پیوند با شناخت بازتابندة جغرافیا از سیاست فرهنگی، زندگی روزمره و کارگران است.
#جغرافیای_فرهنگی
#فرهنگ_انتقادی_مفاهیم_کلیدی

آخرین خبر ها
«جمهوری تشنگان» به زودی به بازار می‌آید«حافظه و فراموشی در تاریخ و فرهنگ ایرانیان؛ درآمدی جامعه‌‌شناختی» به زودی به بازار می‌آید.«تاریخچه جنبش حقوق زنان در آمریکا؛ موانع و دستاوردها» به زودی به بازار می‌آیدزنان زرخرید نامزد کتاب سال 1400 شدبه چاپ سوم رسید: مدیریت شهری ۳ جلدیبه چاپ سوم رسید: ارزیابی تاثیرات اجتماعیِ سیاست‌ها، برنامه‌ها و طرح‌هامدیریت دانش؛ فرایندها، رویکردها به چاپ سوم رسیدخبرگزاری مهر از «پر‌سه‌گردی با قانون دینامیت» اثر کمیل سهیلی نوشت«تصمیم‌گیری» به چاپ ششم رسید.«جغرافیای فرهنگی» به چاپ دوم رسیدمنتشر شدمنتشر شدجوابیه انتشارات تیسا در مورد ادعای یکی از مترجمان کتاب بیشعوریبیشعوری93 میلیارد ریال کتاب در «تابستانه کتاب» به فروش رسیدتلاش برای پاسخگویی به جابه‌جایی تاریخیمردم تابستان راباچه کتابهایی شروع کردند/کتاب ابن سینابین پرفروشهاپیشگامی کتابفروشی‌های شهرستان در طرح «تابستانه کتاب»جریان زندگی زیر شهر تهران کتاب شد«درآمدی پیشرفته بر اقتصاد فرهنگی» چاپ شد