عنوان پیام
متن پیام

کتابفروشی‌های شهرستان پیشگام در عیدانه کتاب/ «بیشعوری» صدرنشین شد

تاریخ ثبت : ۱۳۹۵/۰۱/۲۱     تعداد بازدید : ۶۲۱
کتابفروشی‌های شهرستان پیشگام در عیدانه کتاب/ «بیشعوری» صدرنشین شد

درحالی که تنها یک روز از اجرای طرح «عیدانه کتاب» در سراسر کشور باقی مانده، کتابفروشی‌های شهرستان‌ها توانستند از کتابفروشی‌های تهران پیشی بگیرند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، با باقی ماندن تنها یک روز از طرح عیدانه کتاب، ۲۴۴ هزار و ۳۷۹ نسخه کتاب از سوی ۸۸ هزار و ۸۲۶ نفر خریداری شده است.
در این طرح، استان اصفهان با ۵۹ کتابفروشی فعال خود توانست تاکنون با بیش از ۱۶ هزار خریدار در صدر پرفروش ترین استان بر اساس خریدار قرار بگیرد و استان تهران با ۸۶ کتابفروشی توانست با بیش از ۱۱ هزار خریدار، رتبه دوم پرفروش ترین استان‌ها بر اساس خریدار را به خود اختصاص دهد. همچنین، استان خراسان رضوی با مشارکت ۳۱ کتابفروشی و ۸ هزار و ۹۷۶ خریدار، رتبه سوم طرح عیدانه کتاب را از آن خود کرد.
بر اساس همین گزارش، کتابفروشی‌های «مهرگان» از استان اصفهان، «فرازمند رشت» از استان گیلان و «شهر کتاب» از استان لرستان به ترتیب با ۲۳۱۸، ۱۶۶۴ و ۱۶۵۷ خریدار در صدر پرفروش‌ترین کتابفروشی‌های طرح «عیدانه کتاب» بر اساس خریدار قرار گرفته‌اند. نکته قابل تامل اینکه هیچکدام از کتابفروشی‌های استان تهران نتوانستند در بین ۱۰ کتابفروشی پرفروش این طرح قرار بگیرند.
همچنین کتاب‌های «بیشعوری» از انتشارات «تیسا»، کتاب «شازده کوچولو» از انتشارات «نگاه»، کتاب «سمفونی مردگان» از انتشارات «ققنوس»، کتاب «مناجات الصالحین (ارتباط با خدا)» از انتشارات «آیین دانش»، کتاب «رساله حقوق» از انتشارات «سرایی»، کتاب «دعاهای حضرت فاطمه زهراء (ع) با ترجمه» از انتشارات «ندای کوثر» و کتاب «چرا باید بسم‌الله بگوییم؟ و ۴ سوال دیگر: آموزش سبک زندگی پیامبر(ص) به کودکان» از انتشارات «بوستان فدک» از پرفروش‌ترین کتاب‌های طرح عیدانه کتاب شناخته شده‌اند.
در طرح «عیدانه کتاب» برخی کتابفروشی‌ها، کتاب‌های خود را که با شرایط تعیین شده در این طرح مطابقت داشته باشند با ۲۰ درصد تخفیف به خریداران می‌فروشند، موسسه خانه کتاب به نمایندگی از طرف معاونت امور فرهنگی مبلغ تخفیف را به کتابفروشان پرداخت خواهد کرد.

منبع خبر : خبرگزاری مهر
آخرین خبر ها
منتشر شدمنتشر شدجوابیه انتشارات تیسا در مورد ادعای یکی از مترجمان کتاب بیشعوریبیشعوری93 میلیارد ریال کتاب در «تابستانه کتاب» به فروش رسیدتلاش برای پاسخگویی به جابه‌جایی تاریخیمردم تابستان راباچه کتابهایی شروع کردند/کتاب ابن سینابین پرفروشهاپیشگامی کتابفروشی‌های شهرستان در طرح «تابستانه کتاب»جریان زندگی زیر شهر تهران کتاب شد«درآمدی پیشرفته بر اقتصاد فرهنگی» چاپ شدچاپ کتابی درباره عکاسی خیابانی/۴کتاب الکترونیکی دریک کتاب مکتوب۱۱۹ هزار نسخه کتاب در طرح تابستانه کتاب فروش رفتکتاب «مدیریت شهری، از نظریه تا عمل» به چاپ دوم رسیدکتاب‌های پرفروش «تابستانه کتاب» معرفی شدندچاپ کتاب عکاسی خیابانی با اریک کیمپرفروش های شهر کتاب در هفته دوم خرداد«نظریه اجتماعی و مسئله شهری» چاپ دومی شد«ایران و امریکا گذشته شکست‌خورده و مسیر آشتی» به چاپ دوم رسیدچاپ دوم «ایران و امریکا؛ گذشته شکست‌خورده و مسیر آشتی»کارنامه میزبانی شهر آفتاب از جشنواره سالانه کتاب