عنوان پیام
متن پیام
تفنگت را زمین بگذار
عنوان : تفنگت را زمین بگذار
نویسنده : دالتون ترامبو
مترجم : شاهپور سخی
ناشر : انتشارات تیسا
شابک : ۹-۱۶-۶۶۶۲-۶۰۰-۹۷۸
تاریخ چاپ : تابستان ۱۳۹۲
نوبت چاپ : نخست
تعداد صفحه : ۲۵۱
وزن : ۲۵۰ گرم
قیمت : ۱۲,۰۰۰ تومان
تخفیف : ۰ %
موضوع : کتاب هادس
وضعیت : موجود
تعداد بازدید : ۴,۵۵۷
2

تفنگت را زمین بگذار

دالتون ترامبو

کتاب "تفنگت را زمین بگذار" نوشته دالتون ترامبو فیلمنامه نویس معروف سینمای هالیوود است که جزء "ده تای هالیوود" محسوب می شود. این عنوان در زمان مک کارتی به کارگردانان و هنرمندانی اطلاق می شد که در لیست سیاه قرار داشتند.دالتون ترامبو نویسنده کتاب درخشان "شب آروچز" یکی از چهره های مهم و فعال ادبیات معاصر آمریکاست. وی بالغ بر ششصد نمایشنامه نوشته که شامل آثاری چون:" اسپارتاکوس، پاپیون، مهاجرت و نمایشنامه "پسر دلیر" است که این آخری برنده جایزه اسکار شد. تفنگت را زمین بگذار تحسین برانگیز ترین کار از میان آثار خوب دالتون ترامبوست. نمایشنامه تفنگت را زمین بگذار برنده جایزه منتقدان بین المللی فیلم و جایزه فستیوال فیلم کن شده است.
جانی تفنگش را برداشت عنوان اصلی کتاب دالتون ترامبو در آمریکاست که انتشارات تیسا برای نخستین بار آن را در ایران با ترجمه "تفنگت را زمین بگذار" به چاپ رسانده است.
این رمان، راوی شرایط جنگ جهانی دوم از زبان یک سرباز آمریکایی به نام جو است که در جریان جنگ, تمامی اعضای حیاتی بدن خود را از دست می دهد ولی زنده می ماند. دالتون ترامبو به زیبایی, دست و پا زدن انسانی بین مرگ و زندگی را به تصویر می کشد و در جای جای داستان با توصیف دقیق وضعیت جو, شخصیت اصلی داستان, خواننده را با خود در تجربه طعم تلخ جنگ و آسیب های ناشی از آن همراه می کند.
در بخشی از پشت جلد این کتاب آمده است: این جنگ یک جنگ معمولی نبود، این جنگی بود که قرار بود دنیا را به جای امنی برای دموکراسی تبدیل کند و اگر دموکراسی محفوظ میماند، دیگر هیچ چیز اهمیت نداشت، نه مرگ میلیون ها انسان، نه نابود شدن زندگی توده های مردم ...
این یک داستان معمولی نیست. این کتاب راه های ساده ی فرار از رویارویی با واقعیت ها را در پیش نمیگیرد، کتابی است تکان دهنده، خشن، دردناک، مخوف، بی ملاحظه و بی رحم ... درست مثل جنگ

کتاب های مشابه