عنوان پیام
متن پیام
توطئهٔ بیشعورها؛ توطئهٔ بیشعورها و راهکارهای مقابله با آن‌ها
عنوان : توطئهٔ بیشعورها؛ توطئهٔ بیشعورها و راهکارهای مقابله با آن‌ها
نویسنده : خاویر کرمنت
مترجم : مریم احمدی
ناشر : انتشارات تیسا
شابک : ۵-۶۷-۷۶۸۳-۶۰۰-۹۷۸
تاریخ چاپ : بهار ۱۴۰۲
نوبت چاپ : سوم
تعداد صفحه : ۱۷۶
قیمت : ۷۹,۰۰۰ تومان
موضوع : بیشعوری
وضعیت : موجود
تعداد بازدید : ۱۵۸

توطئهٔ بیشعورها؛ توطئهٔ بیشعورها و راهکارهای مقابله با آن‌ها

خاویر کرمنت

شواهد قوی و محکمی وجود دارد که احتمالاً توطئۀ بی‌شعورها در کار است تا جامعه را از اساس تخریب کنند. البته به دشواری می‌توانیم این حقیقت را بپذیریم. اما آن‌ها از کجا آمده‌اند؟ چگونه تا به این اندازه منسجم شده‌اند؟ ریشۀ بی‌شعوری هرچه باشد، تهدیدِ آن به‌قدری بزرگ شده است که فقط می‌توانم آن را با تهدید حملۀ قوم مغول مقایسه کنم. لذا فقط یک انتخاب پیش روی ماست: یا جلوی توطئۀ بی‌شعورها را می‌گیریم، یا در دریای تیره و تاریک آن‌ها غرق می‌شویم. پس بیایید همه‌جا، با آن‌ها مبارزه کنیم. هرگز نباید تسلیمشان شویم؛ چون بدون پیروزی، زندگی و بقای ما از بین خواهد رفت. این جنگ نجابت و شرافت علیه بی‌شعوری است.
خطر واقعی زمانی رخ می‌دهد که بی‌شعورها دور هم جمع شوند. در این صورت، به قدرتی وحشتناک تبدیل خواهند شد؛ قدرتی که هر انسان شرافتمند هوشیار باید از آن آگاه باشد. آن‌ها استاد برهم‌زدن آرامش و صلح و صفا هستند. اما بی‌شعورها چیز خاصی را نمی‌خواهند، آن‌ها همه‌چیز را می‌خواهند.
هیچ‌وقت خود را درگیر شرایط بده‌بستان، با یک بی‌شعور نکنید؛ چراکه بی‌شعور آن را صرفاً به یک صورت تفسیر می‌کند: شما بدهید و او بگیرد. بی‌شعوری از هر نوعی که باشد، بیماری خطرناکی است؛ اما امید ما آن است که بتوانیم با همکاری خودِ بیمار آن را درمان کنیم. البته این درمان را باید از خودمان شروع کنیم؛ چراکه اگر خودمان بیمار باشیم، نمی‌توانیم دیگری را درمان کنیم. پس برای مبارزه با این بیماری خانمان‌سوز باید ابتدا از خودمان شروع شود.


برچسب ها :
کتاب های مشابه